публікація

звіт

08.05.2016

День 4. Приватизація

Четвертий день “Тижня структурних реформ” було присвячено обговоренню того як звільнити державу від майна, яким вона не спроможна керувати ефективно.

Програма дня передбачала keynote speech про приватизацію та державні фінанси. Після цього відбулась дискусійна панель щодо приватизації державних підприємств та державних активів, а також міжнародний досвід ефективної приватизації. Було презентовано проект закону з "Одеського пакету реформ". На завершення відбулись дебати про завдання приватизації.

Олександр Данилюк, Міністр фінансів України, співзасновник Bendukidze Free Market Center: "МВФ - це не лише гроші, а і реформи (приватизація, ринкові ціни, реформа державних фінансів). Співпраця з МВФ свідчить про те, що Україна змінюється на краще". "Ми живемо сьогоднішнім днем, але відповідальна політика працює на перспективу". "Стрес тест бюджету показав, що є значні ризики не виконати його. Але апетит політиків від цього не зменшується". "Гроші потрібно виділяти на конкретні проекти.... Немає місії державної установи - немає коштів".

Aivaras Abromavičius, екс-Міністр економічного розвитку і торгівлі України: "Приватизація - один із трьох блоків, що не було зроблено в минулому році. Інші два - реформа ДФС та реформа правоохоронних органів". "Відсутність успіхів - ілюстрація ситуації в державі. Не було ясності хто відповідає за приватизацію". "16 разів вносився законопроект, який би розпочав приватизацію". "Більшість підприємств не готові до приватизації. В них ніколи не проводилось аудиту. З 1824 державних підприємств лише 22 мають високий потенціал залучення іноземних інвестицій". "У Фонду Держмайна немає ресурсів для того, щоб найняти фінансових радників". "На 1824 держані підприємства є лише 3 незалежні члени Наглядових рад, у той час як в Швеції більше 300 осіб на 49 підприємств".

Ivan Mikloš, екс-Міністр фінансів Словаччини: "Не зроблено достатньо, можна було зробити набагато більше". "Для успішного проведення реформ потрібні лідерство, усвідомленни того, що реформи потрібні для кращого життя, та комунікації". "Потрібно скоротити список стратегічних підприємств, їх є насправді небагато".

Алексей Зубрицкий, заступник керівника робочої групи Мінагрополітики з питань приватизації: "Стоп-крани приватизації: Мінфін проти розпаювання, землю не можна продати, корпоратизація займає роки, соціальні протести селян, збереження статус-кво вигідне тіньовим гравцям". "Український парадокс: 80% українці проти продажу землі, у той час 80% пайщиків - за".

Vladimir Fedorin, співзасновник Bendukidze Free Market Center: "Ми занадто бідні, щоб дозволяти собі дурниці, які роблять багаті держави".

Головним партнером цього дня був Innovation and Development Foundation – неурядова організація, яка консолідує передові знання, ідеї та проекти для реформування державного сектору в країнах молодих демократій та перехідних економік.

фото
відео
відео