публікація

звіт

08.05.2016

День 5. Правова Держава

Останній день “Тижня структурних реформ” було присвячено обговоренню того як трансформувати судову владу та створити нові правоохоронні органи.

Програма дня передбачала keynote speech про судову реформу та боротьбу з корупцією. Також відбулась дискусійна панель щодо створення нових судів, залучення іноземних суддів, альтернативних процедур вирішення спорів, тощо. Після цього було проведено дебати про темп та глибину оновлення суддівського корпусу. На завершення відбулась дискусія про реформу правоохоронних органів.

Олексій Філатов, заступник Голови Адміністрації Президента України та координатор Ради з питань судової реформи: "В окремо взятій судовій системі не можна навести порядок. Вода в ній не може залишатися чистою, якщо вода мутна в прокуратурі, адвокатурі..." "Зміни в Конституції потрібні для того, щоб вирішити проблему політичної залежності, неефективної системи відповідальності, кваліфікаційних вимог до суддів". "Поки не буде критичних змін в суспільній свідомості, навряд можна чекати змін у судочинстві". "Будь-який свіжий огірок, доданий до банки з соленими огірками, сам стане соленим. Тому потрібно робити щось з банкою" (про імпорт іноземних суддів). "Наш випускник, якщо він не почав працювати на 3-4 курсах, після випуску на ринку праці ні на що не здатен" (про юридичну освіту в Україні).Сергій Коваленко, експерт Bendukidze Free Market Center: "Усі підлягають профдеформації. Тому я не вірю, що ті, хто в політиці 10-15 років, можуть реально щось змінити. Це або популізм, або якісь інтереси". "СБУ - орган, у якого потрібно забирати приблизно 90% функцій. Чисельність СБУ - 31000 осіб, на 1500 більше, ніж в ФБР. Це найчисельніша спецслужба в Європі, за винятком Російської Федерації. Чисельність наступної за розміром спецслужби в Європі - 5000 в Великобританії". "Фонд зарплати СБУ становить 3,6 млрд гривень, тобто в середньому приблизно 9700 на людину. Якщо скоротити кількість співробітників служби до європейських стандартів, зарплата буде приблизно 60-70 тисяч на місяць".Андрій Журжій, народний депутат України: "З 5500 податкових міліціонерів 4000 оперативники. Про "ефективність" їх роботи ми усі знаємо". "Бізнес давно готовий платити податки". "Зараз якщо проблему можна вирішити грошима, це не проблема, а видатки".

Mykhailo Zhernakov, головний експерт судової реформи Реанімаційного пакету реформ: "Зарплата має бути конкурентною на ринку. У тих суддів, щодо яких немає жодних сумнівів, а не в усіх одразу".

Davit Sakvarelidze, екс-заступник Генерального прокурора України: "Те, як зараз поводить себе Прокуратура навіть добре, це означає, що все закінчиться ще швидше. Прийде хтось новий, хто розбудує її з нуля". "Не вірю в можливість того, що Президент дасть мені більше важелів впливу після того як мене звільнили за те, що я потурбував когось, маючи в своєму розпорядженні всього лише складаний ніж" (про небажання стати Генпрокурором).

Головним партнером цього дня був Реанімаційний пакет реформ – громадська платформа, яка об’єднує провідні неурядові організації і експертів з усієї України та виконує функції координаційного центру з розробки та реалізації ключових реформ в Україні.

фото
відео
відео