публікація

Стаття

02.12.2016

Пост-майданна Україна

Atlas Network підготував матеріал під назвою “Україна: країна у кризі”, у якому спробував охарактеризувати українські реалії через три роки після буремних подій 2014-го, не без допомоги українських аналітичних центрів.

Автор статті "Україна: країна у кризі", Ерік Діксон, відзначає зростання руху за впровадження принципів вільного ринку в Україні. "Два роки тому у Atlas Network не було жодного українського партнера, а на сьогодні вже є п'ять (Bendukidze Free Market Center, Reed.Media, CASE Україна, EasyBusiness та Українське товариство економічних свобод). Кожна організація прокладає нові шляхи до більш вільної, успішної, мирної та безпечної України".

Незважаючи на це країна залишається у скрутному становищі, враховуючи  скромні реформаторські кроки пост-революційного уряду і успадковані ним величезні економічні та інституційні проблеми. Україна займає 135  місце з 159 у рейтингу економічних свобод у світі Інституту Фрейзера за 2016 рік та 130 з 168 у індексі сприйняття корупції Transparency International за 2015 рік. Особливо повільними є реформи у сфері  децентралізації, розвитку конкуренції та урядування, хоча вже досягнуто певних успіхів в оздоровленні державних фінансів, відновленні банківської системи, дерегуляції бізнесу, тощо.

"Не дивлячись на перемогу Революції гідності, Україна залишається закритою і корумпованою з всюдисущою бюрократією, що стримує розвиток приватного сектору. Реформи, проведені урядом після Майдану під тиском західних союзників і громадянського суспільства, не можуть вивести країну на шлях швидкого економічного зростання оскільки вони, в основному, є половинчастими кроками, які не вирішують проблем з бюрократією, корупцією, опором змінам та іншими негативним наслідками нашого радянського минулого," -  Володимир Федорин.

Ознайомитися зі статтею можна тут.