публікація

новини

17.01.2023

Міжнародна Економічна Олімпіада

Вперше українські школярі поїдуть до Словаччини, щоб разом з представниками понад 17 різних країн позмагатись у знаннях з економіки.

Facebook post - 7

BFMC у партнерстві з EFI запрошує українських школярів взяти участь у першій в Україні Міжнародній Економічній Олімпіаді від чеського Institute of Economic Education (INEV).

Економічна Олімпіада — це змагання з економічного мислення між школярами різних країн, метою якого є зацікавити підлітків вивченням економіки і виміряти їхній рівень економічної грамотності.

Олімпіада складається з чотирьох етапів: шкільний (7-12 березня), регіональний (попередньо 7-9 квітня), національний (уточнюється дата у червні) та міжнародний тури. Серед учасників національного етапу 5 найкращих представлятимуть Україну на міжнародному конкурсі з представниками понад 17 інших країн.

Для участі в Олімпіаді не потрібно навчатися у спеціалізованій школі або класі. Ми запрошуємо усіх учнів 10-11 класів (а за великим бажанням і 9 класу) перевірити своє економічне мислення! Абсолютно безкоштовно!

Щоб взяти участь у Олімпіаді, вчителям необхідно зареєструвати свою школу за посиланням. Після реєстрації вчителі стануть координаторами шкільного туру у своєму навчальному закладі, саме їм буде надано пароль доступу до тестування. Одна школа може відправити на Олімпіаду необмежену кількість учасників, чим більше, тим краще.

Зареєструвати навчальний заклад необхідно до 3 березня 2023 року.

Школа, яка відправить на шкільний етап Олімпіади найбільшу кількість учасників, отримає нагороду! Також усі учні, координатори та навчальні заклади отримають сертифікати про участь в Олімпіаді. Більше того, всі викладачі, учні яких потраплять на національний раунд, отримають сертифікати про підвищення кваліфікації на 8 годин від Освіторії!

Учні з топ-30 рейтингу національного етапу Олімпіади отримають до 90% знижки на навчання в Київській Школі Економіки, а 2 автори найкращих есе на регіональному етапі отримають шанс поїхати в експедицію до ЄС від Української Академії Лідерства! Це лише деякі з подарунків, які підготували наші партнери, серед яких також Мала академія наук, Prometheus та інші.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: info@bendukidze.org.

Також ділимося з вами відповідями на запитання щодо Олімпіади, які ми вже отримали:
1. Чи можна долучитись дітям, які перебувають за кордоном?
Так, але це скоріше виняток із правила. Якщо вони пройдуть у наступні раунди, ми придумаємо, як їх долучити.
2. Чи можна взяти участь 9-класникам?
Так, якщо вони цього дуже хочуть.
3. Чи можна доєднатись, якщо в школі не викладають економіку?
Можна, і навіть треба! Це передусім перевірка на базову економічну грамотність, логіку та прості математичні здібності учнів.
4. Як зареєструвати учнів?
Вони самі це зроблять безпосередньо при проходженні тестування.
5. Яка мінімальна кількість учнів необхідна для участі в Олімпіаді?
Ані мінімальної, ані максимальної кількості немає. Проте ми заохочуємо до участі якомога більше студентів. Школа, яка буде представлена найбільшим відсотком своїх учнів, отримає від нас винагороду.
6. Чи є вимога щодо рівня володіння англійською мовою?
Рівень англійської не є проблемою, навіть на міжнародному рівні, оскільки організатори передбачили наявність перекладачів.
7. Чи потрібно робити відеозйомку та звітувати про проведення шкільного раунду?
Ні. Потрібно лише слідкувати за дотриманням учнями принципів академічної доброчесності.
8. Чи потрібна згода від батьків на участь дитини?
На теперішньому етапі ні.
9 Чи отримають діти сертифікат учасника?
Так, усі діти отримають сертифікат учасника, їхні школи та координатори також.
10. Чи можуть долучитися коледжі та профтех училища?
Так, студенти курсів, які відповідають 9-11 класам.
11. Як підготуватися до Олімпіади?
Радимо готуватися за підручником «Економіка здорового глузду», або онлайн курсом «Економіка на кожен день» на Prometheus. Ці матеріали безкоштовні.
12. Чи можна провести Олімпіаду дистанційно?
Ви, як координатор, маєте два варіанти проведення Олімпіади у своєму закладі: зібрати учасників у класі, вони переходять за наданим посиланням на своїх гаджетах або шкільних комп'ютерах, і складають тестування, або організувати онлайн-сесію в ZOOM, Google Meet, тощо, до якої учні підключаються з увімкненими камерами і так складають тестування.
13. Що робити, якщо під час тестування пропаде світло чи Інтернет, або потрібно перейти в укриття?
В учнів є 40 хвилин на складання тесту з 25 запитань, якщо Інтернет пропаде ненадовго, вони зможуть повернутися до складання тесту в тому місці, де вони зупинилися. Якщо ж відключення буде більш тривалим, тоді краще перенести тестування на інший день та розпочати спочатку (система кожного разу генерує інший набір запитань).
14. Які теми буде винесено на Олімпіаду?
У першу чергу завдання шкільного етапу - перевірити економічне мислення учнів, а саме їхню логіку і елементарні математичні здібності через такі запитання: як впливає зміна ціни на товар на попит і пропозицію? яку суму отримає А, після виплати відсотків за депозитом? що відбувається з цінами під час інфляції? чим займаються комерційні банки? що трапиться з ціною шоколаду, якщо урожай какао-бобів буде поганим? чим закінчиться картельна змова згідно з дилемою в'язня? як працює страхування, хто і за що отримував Нобелівську премію з економіки, тощо.
Якщо Ви ще не зареєстрували свій навчальний заклад, зробіть це зараз!

Запрошення на Олімпіаду

Інструкція для координаторів шкільного етапу