публікація

звіт

08.05.2016

День 2. Вільний рух капіталу

Другий день “Тижня структурних реформ на честь Кахи Бендукідзе” було присвячено тому як мінімізувати ризики лібералізації руху капіталу та прискорити процес відкриття країни для інвесторів.

Обговорення теми розпочалось з панельної дискусії, під час якої було розглянуто історію, міжнародний досвід та різноманітні підходи до валютного регулювання. Економічний ефект від валютних обмежень було проаналізовано на основі розрахунків від EasyBusiness. Наступний етап дискусії – обговорення способів реформування валютного регулювання, а саме концепції реформи від НБУ, юристів та депутатів, dream case і польського досвіду.

Відповідь на запитання щодо оптимальної для України швидкості лібералізації спробували дати учасники дебатів - прихильники поступового та швидкого розвитку подій.

Владислав Рашкован, заступник голови НБУ: "Валютна лібералізація буде, бо Україна взяла на себе такі зобов'язання. Що стосується пріоритизації етапів лібералізації, спочатку ідуть корпорації, а потім вже індивідууми."

Міхеїл Саакашвілі, співзасновник Bendukidze Free Market Center: "Не можна прикривати реформами, як фіговим листком, відсутність реальних змін."

Володимир Федорин, співзасновник Bendukidze Free Market Center: "Від НБУ залежить чи буде у нас приватизація та чи будуть створені умови для впровадження пенсійної реформи."

Артем Рафаелян, проектний менеджер EasyBusiness: "Успішна швидка лібералізація можлива при умові зрілості фінансового ринку та інституцій. Чого в Україні немає."

Головним партнером цього дня був Центр економічної стратегії – незалежний центр досліджень державної політики, завданням якого є підтримка реформ в Україні заради досягнення стійкого економічного зростання.

фото
відео
відео