публікація

Стаття

01.11.2020

Що робить суспільство вільним?

Пропонуємо Вашій увазі український переклад книги директора Інституту Адама Сміта Емона Батлера “Основи вільного суспільства”.

Ця книга цікаво та зрозуміло пояснює моральні та економічні підґрунтя вільного суспільства, зокрема право власності, справедливість, рівність, верховенство права, терпимість та обмежене урядування.

Свобода є джерелом добробуту. Вона дає розкритися людським талантам, сприяє винаходам та інноваціям, створюючи багатство там, де раніше його не існувало. Ті суспільства, які обрали шлях свободи, стали багатими. Ті, що цього не зробили, залишились бідними.

Уряд відіграє дуже обмежену роль у вільному суспільстві. Він існує для запобігання заподіяння шкоди громадянам шляхом підтримки та забезпечення правосуддя. А стримує його від зловживань верховенство права.

За словами автора, "Ця книга має на меті надати людям із менш вільних суспільств впевненість у тому, що вони можуть забрати суспільні справи з рук сильного уряду і натомість довіряти людям".

Переклад книги здійснено Благодійною організацією “Благодійний фонд “Центр вільної економіки ім. Кахі Бендукідзе” в рамках проекту “Бібліотека свободи” за сприяння Network For A Free Society.