публікація

звіт

02.05.2016

Тиждень структурних реформ. Земельна реформа — як це було.

Новопризначений Міністр фінансів України процитував Каху Бендукідзе про те, що “потрібно бути чемпіоном для того, щоб показати середній результат”.

Новопризначений Міністр фінансів України процитував Каху Бендукідзе про те, що "потрібно бути чемпіоном для того, щоб показати середній результат". Саме такій підхід Олександр планує використати в своїй роботі. "Ми реформуємо країну для того, щоб люди вільно дихали. Мінфін залишиться лідером реформ - це ціль, яку я перед собою ставлю. Я буду працювати над тим, щоб фінансова політика держави не заважала людям дихати вільно", — обіцяє Міністр.

Що стосується безпосередньо земельної реформи, експерти погодилися у тому, що необхідно відмінити мораторій на продаж землі, але мало хто вірить у те, що це відбудеться у найближчому майбутньому. Співзасновник EasyBusiness Микола Гайдай заявив, що "Мораторій — одна з найбільших несправедливостей в Україні. Він стримує розвиток підприємництва у сільській місцевості та притік інвестицій як агросектор, так і в економіку в цілому". Як наслідок земельної реформи 2001 року 7 мільйонів українців отримали 28 мільйонів гектарів землі. Проте через мораторій вони не можуть розпоряджатися своєю власністю, що знецінює аренду та грає на руку великим агрохолдингам.

"Уявіть, що ми викинули з обороту ще один ВВП України на догоду невеликій групі власників холдингів та бюрократів", — наголосив голова EasyBusiness Ден Пасько.

На переконання керуючого партнера FinPoint Сергія Будкіна необхідно відновити інфраструктуру та створити фінансовий ринок, для чого можна повторити російський досвід — дати селянам безособові паєві папери.

Президент "Земельного союзу України" Андрій Мартин звинувачує мораторій у тому, що сільське господарство практично винищене в країні. "Що потрібно селянам? Половині вже нічого не потрібно, вони воліють позбутися землі та отримати за неї якусь копійку".

Головним партнером цього дня був EasyBusiness – некомерційна організація, діяльність якої спрямована на консультування українського уряду щодо реалізації реформи регуляторної системи. Основною метою команди EasyBusiness є створення в Україні найкращого у світі ділового клімату.

фото
відео