публікація

звіт

08.05.2016

День 3. Енергетика

Третій день “Тижня структурних реформ” буде присвячено обговоренню реформи енергетики, темпам лібералізації енергетичних ринків, боротьбі з корупцією і тіньовими схемами, а також усуненню бар’єрів для розвитку бізнесу в енергетичному секторі України.

Програма дня передбачає проведення дискусійної панелі щодо запровадження ринкового ціноутворення та відкритого ринку вугілля, а також комплексу рішень щодо реструктуризації шахт і підтримки працівників шахт, що ліквідуються. Також відбудуться дебати про варіанти реструктуризації НАК «Нафтогаз України» і його дочірніх підприємств. На завершення буде проведена дискусія про потенціал збільшення власного видобутку природного газу та нафти, а також шляхи подолання проблем і бар’єрів видобувних компаній в Україні.

Головним партнером цього дня є DiXi Group – "мозковий центр", що здійснює дослідження та консультації у сфері енергетики – на перетині політики, public relations, безпеки та інвестицій – з метою посилення прозорості у цій галузі.

Олександр Домбровський, виконуючий обов'язки Голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки: "Україна - аутсайдер з енергоефективності в перерахунку на одиницю ВВП". "Нафтогаз не повинен бути тормозом реформ на ринку газу, а лише його учасником". "Ринок стане привабливим тоді, коли його правила стануть зрозумілими усім."

Антон Ященко, Директор Bendukidze Free Market Center: "Наразі, реформа вугільної галузі знаходиться "поза радарами" урядовців, донорів та експертного співтовариства", "Політики оминають питання реструктуризації ринку вугілля зі зрозумілих причин". "Потрібні нові прозорі правила розподілу та контролю використання державної підтримки та усвідомлення того, що на реформу вугільної сфери та закриття неефективних шахт доведеться витратити гроші, адже зволікання коштуватиме державі значно дорожче".

Немчинов Максим, експерт вугільної галузі, співавтор законопроекту про ринок вугілля: "Частка вугілля державного виробництва досить значна, щоб відмовлятися від власного виробництва". "В Україні є 31 діюча шахта, з них лише 15 заслуговують на увагу інвесторів". "Вугільна галузь потребує тимчасової державної підтримки. При собівартості 1944 грн/тонна, ціна реалізації всього 841,61 грн/тонна".

Олексій Дубовський, представник Української енергетичної біржі, співавтор законопроекту про ринок вугілля: "Жоден інвестор не прийде на ринок із регульованою ціною", "Треба використовувати досвід біржових торгів природним газом та, нарешті, розпочати впровадження біржової форми торгівлі енергетичним вугіллям для визначення ринкової ціни на нього".

Максим Прасолов, представник Labor Market Monitoring Center: "Аналізуючи міжнародний досвід, бачимо тренд заміни вугільної генерації на генерацію відновлюваних джерел енергії". "У відповідності до українського законодавства, при реструктуризації шахт держава зобов'язана зруйнувати старий фонд. Давайте використовувати інфраструктуру, яка є, а не будувати нові об'єкти". "Перекваліфікувати шахтарів просто, тому що у них різнопланова спеціалізація".

Андрій Коболєв, голова правління НАК "Нафтогаз України": "Жоден іноземний партнер не зайде на ринок заради сумнівних перспектив". "Нас стримують проблеми, які тянуться з минулого, - спірний вміст сховищ газу та транзитний контракт". "За наявності якісної Наглядової Ради поза політичним впливом, не важливо під яким Міністерством існуватиме Нафтогаз".

Олег Прохоренко, Голова ПАТ "Укргазвидобування": "Нафтогаз це точка компенсування дисбалансу цін; тому проблема не в структурі, а в цінах".

Головним партнером цього дня був DiXi Group – "мозковий центр", що здійснює дослідження та консультації у сфері енергетики – на перетині політики, public relations, безпеки та інвестицій – з метою посилення прозорості у цій галузі.

фото
відео