подія

подія

“ПРОБУДЖЕННЯ СИЛИ”: ПРЕЗЕНТАЦІЯ

В Bendukidze Free Market Center відбулася презентація книги Михайла Саакашвілі “Пробудження сили”.

дата та час

26.09.2016

опис

Книга губернатора Одещини та президента Грузії (2004–2013) Михайла Саакашвілі "Пробудження сили" відкриває нову видавничу програму Bendukidze Free Market Center, метою якої є підвищення обізнаності українського суспільства з прогресивними реформаторськими ідеями.

Як зазначив редактор книги Володимир Федорин, "Книга Михайла Саакашвілі – це дуже цікава політична автобіографія, яка містить багато майже сенсаційних фактів. Але це не тільки автобіографія. Це джерело реформаторських ідей та уроків лідерства для тих, хто намагається перетворити Україну на успішну та щасливу країну."

Photo by: Nick Zavilinskyi (www.matroskinphotography.com)

"Пробудження сили" – розповідь Михайла про історію його сім'ї, перші кроки в політиці, Революцію троянд, прихід до влади в Грузії, команду реформаторів, їхні здобутки та промахи. Особливе місце відводиться Україні – спогадам, думкам про теперішнє та рекомендаціям на майбутнє. Автор часто проводить паралелі  між українськими та грузинськими подіями.

Саакашвілі закликає до швидких та кардинальних змін, "І ще те, що не перестає мене дивувати, це вкрай повільний темп прийняття політичних рішень на усіх рівнях. Думаю, це не риса національного характеру, а властивість корумпованої системи. А Україна не має права зволікати. Якщо ми будемо рости на 1–2% в рік, то ми досягнемо рівня кінця 2013 року – останнього року Януковича через 15 років."

Під час презентації губернатор Одещини говорив про феодально-бюрократичну систему, що паралізує роботу уряду, про необхідність повної зміни політичної еліти, а також про те, що наступний уряд буде не-коаліційним та централізуватиме Україну, оскільки вона є "руїною децентралізації".

Саакашвілі згадав і про свій революційний досвід. "Якщо революція не дає жодних результатів, відбувається реставрація. Революція в Грузії була не лише розмахуванням прапорами. Революція була щоденною справою протягом багатьох років після того як камери вимкнулись та вона закінчилася для решти світу". На його думку, одним з недопрацювань другого Майдану стала відсутність "державного підходу до інтересів України".

Photo by: Nick Zavilinskyi (www.matroskinphotography.com)

відео