подія

подія

ПЛАН ДІЙ: СУДОВА РЕФОРМА

В рамках «Плану дій для України» було обговорено зміни до системи судочинства.

дата та час

30.09.2016

опис

30 вересня, в Bendukidze Free Market Center відбувся круглий стіл з обговорення судової реформи, організований спільно з РПР. Захід було проведено в рамках програми «План дій для України», метою якої є представити українському суспільству глибоко опрацьовану програму швидких і ґрунтовних реформ, реалізація яких дозволить вийти на високі (вище 7% в рік) темпи зростання і забезпечити успішні перетворення соціальної сфери (охорона здоров’я, освіта, пенсійна система).

img_3146

Пропоновані в рамках «Плану дій для України» зміни до системи судочинства презентував Михайло Жернаков, головний експерт судової групи РПР, член Ради Реанімаційного пакету реформ. Як зазначив експерт, кінцева ціль реформи – створення суду нової якості: компетентного, неупередженого і однаково справедливого для кожного українця.

Було запропоновано такі рішення:

1. унеможливлення проявів корупції в судах,

2. повне оновлення суддівського корпусу протягом трьох років на конкурсній основі,

3. наближення судової системи до громадян,

4. запровадження електронного суду,

5. імпорт юрисдикцій і суддів з-за кордону на перехідний період,

6. децентралізація судової влади і максимальне залучення народу до відправлення правосуддя.

Співзасновник Центру Володимир Федорин наголосив на важливості комунікаційного виміру судової реформи. "На даний час судді сприймаються як проблема, незважаючи на те, що, можливо, 90% з них і не є корумпованими. Без подолання тотальної недовіри до судів ми матимемо процес, а не результати. Допоки судді, адвокати та юристи не почнуть робити щось варте уваги, доти не буде жодних змін у громадській думці."

img_3151

Більше інформації тут.

Bendukidze Free Market Center – незалежний український аналітичний центр, створений у 2015 році друзями та однодумцями видатного реформатора Кахи Бендукідзе, задля розповсюдження ідей свободи, відкритого урядування та вільної економіки.

Reanimation Package of Reforms – найбільша коаліція провідних громадських організацій України. Стратегічне завдання РПР – консолідувати зусилля громадськості, зробити її суб’єктом творення політики, гарантувати якість пропонованих змін, просувати та контролювати імплементацію реформ, а також інформувати про ці трансформації українське суспільство та міжнародну спільноту.