публікація

звіт

13.10.2016

План дій: Драфт медичної реформи

Пропонуємо Вашій увазі перший драфт радикальної медичної реформи в України.

За 25 років незалежності система охорони здоров’я практично не реформувалась. Декларативно медицина вважається загальною і безкоштовною, механізми прямого державного фінансування і управління зберігаються. На практиці медицина не є ні безкоштовною, ні державною. Для пацієнтів це виливається в непередбачені та неконтрольовані витрати, а державні медичні заклади залишаються закритими для інвестицій.

Реформа повинна починатися з відмови від міфів та ілюзій. Необхідно будувати систему охорони здоров’я, виходячи з реалістичної оцінки фінансових можливостей громадян і держави.

Сукупні витрати на медицину в Україні – державні та out of pocket – складають трохи більше $200 на особу на рік. Частки приватних та державних витрат приблизно рівні. В найближчому майбутньому ні держава, ні населення не зможуть суттєво збільшити ці витрати. В силу цього реформа охорони здоров’я повинна ставити на чільне місце різке підвищення ефективності системи за рахунок кардинальної зміни стимулів – як пацієнтів, так і медичних закладів. На даному етапі максимальну віддачу принесе вивільнення неефективно використовуваних ресурсів та включення ринкових механізмів при виробництві, фінансуванні та споживанні медичних послуг.

презентації