публікація

Стаття

12.01.2017

Алексашенко: Гармати замість масла

Сергій Алексашенко пояснює чому скорочення Москвою оборонних витрат не означає, що Росія нарешті опинилася “на межі краху” і за цим неминуче піде скорочення агресивних амбіцій Кремля.

Стаття Сергія Алексашенка "Гармати замість масла" розпочинає серію публікацій "Погляд на Росію" на Українській правді, за ініціативи Bendukidze Free Market Center.

У своїй статті старший науковий співробітник Інституту Брукінгса обґрунтовує твердження про те, що передчасно говорити про крах  російської економіки.

"Почнемо з економіки. З літа минулого року російська економіка перестала падати і перейшла у стан стагнації. У третьому кварталі, за оцінками експертів (Росстат з весни 2016 року не публікує даних про динаміку ВВП квартал до попереднього кварталу), вона навіть продемонструвала слабке зростання, яке значною мірою було викликане кон'юнктурними чинниками (хороший урожай, зростання поставок газу в Європу і експорту вугілля на тлі підвищених світових цін), що не дозволяє розцінювати його, як стійке.

Стагнація економіки не означає її тотального замерзання – якісь індикатори показують покращення, якісь – продовжують погіршуватися; динаміка одного і того ж сектору може декілька місяців демонструвати зростання, за чим може піти спад. Якщо порівнювати третій квартал минулого року з третім кварталом 2015-го, помітне зростання продемонстрували лише сільське і рибне господарство, видобувні і ресурсні (газ, електроенергія, вода) галузі промисловості. Всі інші сектори ВВП повільно падали.

Поступове зростання світових цін на нафту протягом усього 2016-го року – з 30 доларів за барель на початку року до 55 доларів до кінця – безсумнівно сприяло і стабілізації фінансового сектору. Наприкінці січня 2016-го долар коштував 83,6 рубля, а до кінця року його ціна знизилась до 60 рублів, – і помітному покращенню ситуації в федеральному бюджеті".

Повний варіант статті російською мовою опубліковано тут, український варіант тексту розміщено нижче.

Публікація 1. Алексашенко