подія

подія

Free Market Road Show Kyiv 2017

18 травня Bendukidze Free Market Center та Представництво Фонду Фрідріха Науманна в Україні приймали у Києві Free Market Road Show, що вже десять років об’єднує усіх небайдужих до ідей вільного ринку та свободи.

дата та час

18.05.2017

з 10 до 18

опис

18 травня Free Market Road Show, спільний проект Austrian Economics Center, Liberty Fund, Global Philanthropic Trust, European Students for Liberty, F.A. v. Hayek Institut та багатьох інших організацій, зробив зупинку у Києві. Вже десять років FMRS об’єднує провідних економістів, політиків та підприємців для того, щоб подискутувати щодо поточних економічних проблем та шляхів їхнього вирішення.

Ювілейний тур містами Європи та Кавказу було присвячено обговоренню наслідків двох історичних подій – рішення Великобританії вийти з Європейського союзу та обрання Дональда Трампа Президентом Сполучених Штатів Америки, а також ситуації в Україні.

Захід було відкрито короткою нетворкінг сесією та ярмаркою партнерів, у якій взяли участь такі організації як Центр економічної стратегії, Case Україна, EasyBusiness, Austrian Economics Center, European Students for Liberty, Osvitoria, Ayn Rand Institute та VoxConnector. Після цього вступну промову виголосили Флоріан Кольфюрст, аташе Посольства Республіки Австрія в Україні, Максим Колесніков, координатор проектів Фонду Фрідріха Науманна в Україні та Білорусі, і Барбара Кольм, директор Austrian Economics Center.

Першу дискусійну панель було присвячего обговоренню п'яти великих ідей для кращої України. Свої напрацювання презентували Мар'ян Заблоцький (проект Вікі-дозвіл), Гліб Вишлінський (вільний рух капіталу), Дмитро Боярчук (зворотня іпотека), Юлія Тичківська (реформа освіти), Олексій Мушак (земельна реформа).

Після обідньої перерви Наталія Микольська, Торговий представник України, інтерв'ювала провідних українських підприємців щодо того, чим вони, як представники бізнесу, можуть прискорити процес розширення економічної свободи в Україні. У дискусії взяли участь В'ячеслав Климов, засновник ТОВ "Нова Пошта", Юрій Косюк, засновник ВАТ "Миронівський хлібопродукт", та Олександра Альхімович, керуючий директор "Люксофт Україна".

На тему свободи дискутували і українські культурні діячі Андрій Бондар, Олексій Нікітін, Олександр Ірванець, Микола Яковина, Олександр Красовицький та Тетяна Даниленко. Серед усього іншого, йшлося і про свободу слова та заборони введені в Україні з 2014-го року.

Про успіхи та невдачі на реформаторському фронті говорив визначний словацький реформатор Іван Міклош. У свою чергу Олександр Данилюк, Міністр фінансів України, у своїй промові сконцентрувався на планах на майбутнє та пріоритетах Мінфіну, таких як пенсійна реформа, приватизація та реформа податкової поліції.

Заключну дискусійну панель Free Market Road Show у Києві було присвячено причинам та потенційним наслідкам Брекзиту та перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США. Своїми думками зі слухачами поділилися John Fund, Richard Rahn, Daniel Kaddik, Michael Jaeger, Alfred Praus і James Sproule.

Захід відбувся за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.