подія

подія

Презентація “Аудиту економічної свободи в Україні”

13 червня відбулася презентація нашого спільного дослідження з CASE Україна, яке присвячено визначенню факторів, що обмежують економічну свободу в Україні, та розробці рекомендацій для їх усунення.

дата та час

13.06.2018

18:00

опис

1-2

13 червня 2018 року о 18:00 відбулася презентація дослідження "Аудит економічної свободи в Україні". За показником "Економічна свобода у світі" (www.freetheworld.com), який щороку оприлюднює канадський Інститут Фрейзера, Україна посідає останнє місце в Європі. 

Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна та Центр вільної економіки імені Кахи Бендукідзе через спілкування з провідними підприємцями України виявили чотири групи проблем, які бізнес оцінює як ключові (розмір уряду, правова система та права власності, надійні гроші та регулювання ринку праці), та виробили рекомендації з їхнього вирішення.

Під час презентації дослідження, також відбулося обговорення його результатів та пропозицій з поліпшення стану економічної свободи. У дискусії взяли участь власники і керівники бізнесу, економічні експерти та профільні журналісти.

"Брак економічної свободи проявляється повсюдно. Покупці товарів і послуг мають часто менший вибір і вищі ціни, аніж у багатьох розвинених (і кількаразово багатших) країнах. На внутрішньому ринку бракує конкуренції. Однак ще важливіше: майже усі, хто постачає товари та послуги, змушені платити данину силовикам і податківцям, до того ж у багатьох випадках чиновники, або ті ж силовики, придушують конкуренцію, і в суді годі шукати правди".

Спікери:

  • Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна;
  • Володимир Федорин, директор Центру Бендукідзе;
  • Володимир Дубровський, старший економіст CASE Україна
  • Денис Бродський, експерт «Реанімаційного пакету реформ»
  • Володимир Ланда

Проект втілено за фінансової підтримки Atlas Network (США) та методичного супроводу Інституту Фрейзера (Канада). 

З повним текстом дослідження можна ознайомитися тут.